Centrum Ameryki w Warszawie

Dawno, dawno temu, kiedy miałam jeszcze dużo czasu wolnego, a fascynacja Stanami Zjednoczonymi dopiero nabierała rumieńców, szukałam najróżniejszych możliwości obcowania z ich kulturą.

Czytanie NYT, sprawdzanie, czy w mieście nie powstało kolejne miejsce związane w jakikolwiek sposób z Ameryką, uczestniczenie w wykładach amerykańskich polityków i naukowców zapraszanych m.in. przez SGH (co ja robiłam na SGH?!)… Zastanawiałam się wtedy, dlaczego w Warszawie nie ma centrum kulturalno-informacyjnego, takiego jak American Corners, których w Polsce było już wtedy kilka. Ale nie w stolicy. Why?

img_2640

Ale doczekałam się. W czwartek zostało uroczyście i oficjalnie otwarte American Center Warsaw, znajdujące się na 2. piętrze Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy na ul. Koszykowej 26/28. Centrum jest 23. ośrodkiem w Polsce, który działa w ramach programu „American Spaces”, a Departament Stanu USA uznał American Center Warsaw za jeden z 12 pierwszoplanowych ośrodków „American Spaces” w całej Europie. Brzmi jak informacja prasowa stworzona przez rzecznika Ambasady? Właśnie z niej korzystam. 😉

img_2648

img_2652

img_2653

img_2659

Co będzie działo się w tym miejscu? Podstawową formą działalności będzie udostępnianie najróżniejszych materiałów informacyjnych o USA, włącznie z informacjami dotyczącymi możliwości studiowania w tym kraju. Będą również sesje językowe z udziałem native speakerów, imprezy przybliżające kulturę amerykańską, wystawy, koncerty, wykłady, kursy online, jak i te na miejscu, np. przedsiębiorczości oraz przeznaczone dla kobiet i dziewcząt, w tym seminaria i doradztwo ekspertów w zakresie rozwoju biznesu, marketingu i umiejętności komunikacyjnych.

Zapowiada się lepiej niż dobrze!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: