Dream Divers – wernisaż wystawy w Lookout Gallery

Jeśli ktoś z Was ma odrobinę wolnego czasu i ochotę obejrzeć kilka naprawdę interesujących zdjęć, a do tego znajdzie się (nawet przypadkiem) na ulicy Puławskiej w centrum Warszawy, niech zajrzy pod numer 41. Tam na pierwszym piętrze mieści się nowa Lookout Gallery, której jednym z pierwszych „dzieci” jest wystawa Poławiacze snów.

W oryginale Dream divers to okazja do obejrzenia po raz pierwszy w Polsce twórczości ciekawej amerykańskiej fotografki Sary Wilmer, która „z aparatem w ręku czuje się jak śniący we śnie; daje się ponieść opowieści, która się przed nią odkrywa”. Fotografia według niej odsłania świat przepełniony magią, pięknem i nadzieją, a efekty tej fascynacji można oglądać na zdjęciach.

Sarah Wilmer, Deer

Sarah Wilmer, Flyers and fox

Obok zdjęć Sary Wilmer zawisły prace Alexandra Bindera z Niemiec, a na ekranie wyświetlane jest intrygujące wideo Julki Paluszkiewicz, polskiej artystki.

Zobacz Lookout

Galeria powstała w 2012 roku i będzie prezentować oraz promować fotografie charakterystycznych współczesnych artystów z Polski i z zagranicy. Lookout powstała z pasji do fotografii i pasję tę zamierza dzielić z artystami, kolekcjonerami i szeroką publicznością. Oprócz wystaw organizatorzy zapowiadają „interesujące wydarzenia towarzyszące, działalność publicystyczną i edukacyjną, a także szeroko pojęte działania na rzecz rozwoju fotografii jako sztuki oraz obiektu kolekcjonerstwa”.

Więcej o galerii, wystawie Dream Divers i innych przeczytacie tutaj.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: