Kto zapłaci za kulturę?

Siłą USA jest zdolność do tworzenia uniwersalnych treści, które trafiają w różne gusta – twierdzi francuski dziennikarz Frédéric Martel w swoim bestsellerze „Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie?”.

Debata z udziałem autora pt. „Kto zapłaci za kulturę?” odbędzie się w czwartek, 15 marca 2012 r. (w BUW, Warszawa).

PANELIŚCI


Frédéric Martel – pisarz, socjolog oraz dziennikarz rozgłośni France Culture. Kieruje kulturalnym portalem internetowym http://www.nonfiction.fr. Więcej o jego książce „Mainstream…”

Krzysztof Czyżewski – producent teatralny, eseista i wydawca. Twórca i Dyrektor Fundacji Pogranicze. W 2008 r. został

Paweł Potoroczyn – dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Dyplomata i menedżer kultury, wydawca i producent muzyczny. Pełnił funkcję konsula ds. kultury w Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles, następnie zakładał od podstaw Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku – jako jego pierwszy Dyrektor.Ambasadorem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.

PROWADZENIE


Edwin Bendyk – dziennikarz tygodnika „Polityka”. Dyrektor Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Badacz współczesnych form komunikacji i wpływu nowych technologii na życie społeczne.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: